Sıkça Sorulan Sorular

www.haironplus.com.tr Orjinal Hairon Plus ürünlerinin tek ve gerçek resmi web sitesidir. Orjinal ürünler sadece bu web adresimizde satılmaktadır. Sipariş verdiğiniz ürünler, arada herhangi başka bir aracı olmaksızın direkt üretici firmadan size ulaşır

Maalesef özellikle internet ortamında marka adımızı kullanarak pek çok gerçek olmayan ürün satılmakta.

(Not: com.tr uzantılı web sitelerini sadece marka sahibinin elinde bulundurabileceğini unutmayın ve lütfen satın alımlarınızdan önce iyi bir araştırma yapmayı ihmal etmeyin.)

Belgelere Gözat
Sahte Ürün Bilgilendirme Metni

Hairon Plus mavi serum ve sarı serumun nasıl etki ettiğini ve aralarındaki farkı detaylarıyla okumak için lütfen aşağıdaki sayfamızı ziyaret edin

Mavi Serum ile Sarı Serum Farkı

Hairon Plus Saç Serumu ürünümüzün, TC Sağlık Bakanlığı UTS Sisteminde Kozmetik Ürün Kaydı vardır. Dilerseniz UTS sisteminden sorgulama yapabilirsiniz.

Şimdi Sorgulama Yap

Hairon Plus ürünün  içeriği temel olarak bitki özleri, bitkisel yağlar ve vitaminlerden oluşur. Ürün içerğinde sentetik madde, renklendirici veya kıvam arttırıcı madde bulunmaz. Bu nedenle bir ciddi yan etkisi yoktur.

Hafif Yan Etkiler: Hafif yan etkileri arasında sadece kaşıntı vardır. Bu yan etki ise genellikle sadece ilk 30 günlük kullanımda görülür.

Nadir Yan Etkiker: Nadir yan etkiler sadece alerjisi olan kişilerde görülen kızarıklık ve döküntülerdir. Ürün içeriğindeki bitki özlerine karşı deri alerjisi olan insanlarda görülür ve kalıcı değildir.

Hairon Plus saç serumu ürünlerini bayanlar da kullanabilir ve etkili sonuçlar alabilir.

Ancak bayanlarda oluşan saç kayıplarına sebep olan etkenler daha farklı olabiliyor. Bu yüzden ilk olarak bu sebepleri bilmekte fayda var. Yaşanan saç problemlerinin sebebi örneğin bir deri (cilt) rahatsızlığı ise ilk olarak bu hastalığın tedavisi yapılmalıdır.

Hormonal dengesizlik, Stress, Hava alamama (kapalı bayanlar için), Diğer kimyasal ürünlerden dolayı oluşan yıpranmalar (saç boyası ve benzeri) gibi nedenlerle saç dökülmesi ve saç kaybı yaşayan bayanlar özellikle keratin destekli sarı serum ürünümüzü kullanabilirler.

Hairon Plus ürünün içeriğinde asla finasterid maddesi bulunmaz. Bu madde temel olarak prostat kanseri tedavisinde kullanılan bazı ilaçların etken maddesidir ve testosteron hormonunu bloke etmesiyle bilinir. Yan etkilerinden birinin tüylenmelere sebep olduğu görüldüğü için bazı saç ürünlerinde kullanılmaya başlanmıştır ancak çok şiddetli yan etikeleri olduğu ve sağlık riskleri barındırdığı için yasaklanmıştır.

50 ML bir tüp şişe hairon plus serum 1 aylık kullanım için idealdir. (Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre seans başına en az 3/4 damla, en fazla 9-10 damla uygulanır) Uygulama yapılacak olan bölge az ise 1 aydan daha uzun süre kullanılabilir.

Kullanım süresi; saç tipine ve dökülme süresine göre değişir

Genellikle

Yeni dökülme sorunu yaşayanlar için 5-6 Aylık kullanım.
Seyrekleşme sorunu yaşayanlar için 7-8- aylık kullanım.
Şiddetli açılma sorunu yaşayanlar için 9-12 aylık kullanım gerekebilir.

İstenilen sonuca ulaşıldığında ürün kullanımı kademeli olarak bırakılabilir ancak mevcut saçları beslemeye devam etmek ve diğer bölgelerde ilerleyen yıllarda yaşanması muhtemelen dökülmelere engel olmak için kullanıma sürekli olarak devam etmekte fayda vardır. Özellikle sarı serumun sağlayacağı keratin desteği ile hem saçlarınızda canlı ve gür bir görünüm kazandırarak hem de dökülme tehlikelerinin önüne geçebilirsiniz.

Bu etki sadece hali hazırda şiddetli saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde nadiren görülür. Genellikle ilk kullanımın 15-25 günlük süreçlerinde rastlanabilir.

Dökülme sorunu devam eden kullanıcılarda, dökülme evresine girmiş saç tellerinin köklerinde oluşan yeni anagen, zayıflamış saç telinin düşmesine neden olur.

Normal şartlarda 3-4 ayda dökülmesi gereken bölgelerde bu süreci hızlandırarak 3 hafta gibi bir sürede dökülmeyi tamamlar ve bu bölgelerde sağlıksız saç tellerinin yerine aynı köklerden sağlıklı saç tellerinin oluşmasını sağlar. Bu durum bir saç kaybı değil saç teli yenilenmesidir.

Dermaroller Tarağı serum uygulamalarında kullanmak şart değildir ancak kullanmak da elbette fayda vardır. Serum uygulamasından hemen önce saç derisinde 2-3 dakikalık dermaroller uygulaması yapmak hem deri altı kan akışını hızlandıracak hem de gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Bu etki de serumun deri tarafından daha iyi emilmesine yardımcı olacaktır.

Dermaroller kullanım sırasında en çok dikkat edilmesi gereken husus ise kullanım sırasında sert uygulamalardan kaçınmaktır. Sadece iğne uçlarını derinizde hissedecek şekilde nazik ve yumuşak şekilde uygulama yapmak gerekir.

Her dermaroller ölçüsünün kullanım ve fayda alanı farklıdır. Uzmanlar saç derisi için en uygun dermaroller ölçüsünün 0,50 mm olduğunu belirtiyor. Daha büyük ölçülere sahip dermaroller ürünleri saç derisi gibi hassas bir bölgede tahrişe sebep olabiliyor.

Ölçülere Göre Dermaroller Kullanım Alanları Şöyledir;

  • 0,25 mm: Göz Çevresi
  • 0,50 mm : Saç Derisi
  • 0,75 mm: Yüz Bölgesi, Boyun Bölgesi
  • 1,00 mm: Kol, Bacak, Sırt, Göğüs (Küçük Sivilce İzleri ve Cilt Lekeri İçin)
  • 1,50 mm: Kol, Bacak, Sırt, Göğüs (Büyük Sivilce İzleri ve Cilt Lekeri İçin)
  • 2,00 mm: Yüzeysel Çatlaklar ve Selülitli Bölgeler İçin
  • 2,50 mm: Derin Çatlaklar ve Yoğun Selülitli Bölgeler İçin

Web sitemizden almak istediğiniz tüm ürünler için  Banka veya Kredi Kartınızla PayTR güncesiyle ödeme yapabilirsiniz. Kredi ve Banka kartlarıyla online ödeme yaparak verilen siparişlerde ücretsiz kargodan faydanalabilirsiniz.

Hafta içi 14:00 Öncesi verdiğiniz tüm siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.

Teslim alınarak ambalajı veya bandrolü açılmış ürünlerde iade yapılamaz. Ürünü kargo yetkilisinden teslim almadan önce ezilme / yırtılma olup olmadığını kontrol ediniz. Şayet bir hasar olduğunu düşünürseniz kargo yetkilisine tutanak tutturarak ürünü teslim almadan iade edilmesini istediğinizi belirtin.

Ürün değişimleri ve ücret iadeleri sadece hasarlı / eksik ürün gönderimlerinde sağlanır. Ürün değişimi, sorunlu ürünler tespit edildikten sonra müşteri mağduriyetini gidermek amacıyla yeni ürün gönderimi ile sağlanır. Ücret iadeleri ise alışveriş sırasında kullanılan ödeme yöntemine göre sağlanır.