Mavi Serum İle Sarı Serum Arasındaki Fark Nedir?

Mavi Serum İle Sarı Serum Arasındaki Fark Nedir?

Mavi Serum

Düzenli ve periyodik kullanımda, dökülmeden kaynaklı açılma ve seyrekleşme yaşanan bölgelerde yeni saç teli oluşturamayan saç köklerini uyararır. Bu köklerde yeni anagen oluşmasını sağlar. İlerleyen süreçlerde köklerde oluşan yeni anagenler hızlı şekilde beslenmeye devam ettikçe yeni saç oluşumunu destekler

Mavi Serumun asıl amacı genellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen dökülmelerden dolayı yaşanan saç kayıplarında kullanılır. Amaç bu bölgelerde oluşan seyrekleşmelerin önüne geçmektir. Sorunlu saç kökleri canlandıkça, yeni saç oluşumlarıyla açılma yaşanan kısımlar kapanır. Daha gür ve sık bir alan oluşmaya başlar.

Saç Dökülmesi ve Yeni Saç Oluşumu

mavi serum nedir

Genetik veya hormonal olmayan saç dökülmelerinde saçlar %92 oranında yeni anagen oluşur. Saç kökleri bu yeni anagenlerde kendilerini yenileyerek yeni saç oluşumu sağlar. Böylece aynı köklerden sadece haftalar içinde yeni saç oluşumu başlar. Aslında kıl kökleri yapıları itibari ile kendilerini yenileme özelliği vardır.

Fakat bir çok etken bu yenileme sürecini ters yönde tetikler. Bu etkenlerin en büyük nedeni genetik ve hormonaldir. Bazen de her iki etkenin bir araya gelmesidir. Halk arasında erkek tipi saç dökülmesi ve kelleşme tam olarak bu iki etkenin bir araya gelmesidir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi ve Saç Kaybı

haironplus mavi serum nedir

Erkek tipi saç dökülmelerinde saç kökleri yeni anagen oluşturmakta zorlanır. Zamanla bu kökler uykuya geçerek kök beslenmeyi durdurur. Beslenmesi duran saç köklerinin olduğu bölgelerde bu saç kayıplarından dolayı seyrelme / açılma yaşanmaya başlar.

Bu saç köklerinin yeniden saç oluşumunu sağlaması için uyarılarak beslenmeye devam etmeleri gerekir. Hairon Plus Solüsyon, içeriğindeki bitkisel etken maddeler ile yeniden beslenmeyi sağlar. Saç köklerinin çok daha hızlı şekilde canlanmasını tetikler.


Sarı Serum Nedir? Nasıl Etki Eder?

Sarı Serum; Hairon Plus saç serumlarının keratin takviyesi ile desteklenmiş formülüdür. Yapılan labaratuar çalışmaları sonucunda; bitki özleri, bitkisel yağlar, vitaminler ve organik asitlerden oluşan mevcut formül ayrıca keratin desteği ile güçlendirilmiştir.

Sarı Serum, saç kayıplarından dolayı açılma yaşanan bölgelerde tıpkı mavi serum gibi etki eder. Bunun yanında keratin ve biotin takviyesi ile sorunlu bölgeler dışında kalan kısımlarda da uygulanabilir. Bu bölgelerde ilerde yaşanması muhtemel saç dökülmelerinin ve saç kayıplarının önceden önüne geçer.

Yani hem mavi serum gibi saç dökülmelerinin olduğu kısımlarda kullanılırken hem de diğer tüm alanlarda da kullanılabilirsiniz.


Kadınlar İçin Keratin Mucizesi

Ekstra Keratin Desteği

Keratin; Saç tellerinin temelini oluşturan en güçlü proteinlerden biridir. Saçların sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.
Saçlarda yaşanan keratin eksikliği ise saç tellerinin incelmesine ve sönük bir görüntüye dönmesine sebep olur. Keratin eksikliği uzun süre devam ederse saç tellerinin dökülmesi kaçınılmaz hale gelir.

Hairon Plus Sarı Serum, mevcut hairon plus serum içeriği ile saç köklerini beslerken ayrıca yeni keratin takviyesi ile saçların keratin ihtiyacını da karşılar.
Bu sayede hem dökülme evresine girmiş saç köklerini beslemeye yardımcı olurken hem de mevcut saçların ve desteklenen yeni saç oluşumlarının ihtiyaç duyduğu keratin desteğini sağlar.

Sarı Serum özellikle kadınların yaşadığı, aşırı havasız kalma, saç boyası ve benzeri kimyasallardan dolayı yaşanan yıpranma / dökülme, strese bağlı dökülmeler, hormonal dengesizlik nedeniyle dökülmelerden dolayı yaşanan saç kayıplarında da oldukça etkilidir.

Keratin ve biton desteğiyle dökülmelerin önüne geçerek, saç kayı yaşanan köklerin yeniden canlanmasını ve sağlıklı saç tellerin oluşmasına katkı sağlar.

Mavi Serumu Kimler Kullanmalı?

20 Yaş Üstü Saç Dökülme Sorunu Yaşayan Erkekler / Kadınlar

Dökülmeden Kaynaklı Açılma / Seyrelme Sorunu Yaşayanlar

Dökülmeden Kaynaklı Kelleşme Sorunu Yaşayanlar

Saç Ekimi Sonrası İstenilen Sonucu Alamayanlar

Yüksek Stress Nedeniyle Saç Kaybı Yaşayanlar

Sarı Serumu Kimler Kullanmalı?

20 Yaş Üstü Saç Dökülme Sorunu Yaşayan Erkekler / Kadınlar

Dökülmeden Kaynaklı Açılma / Seyrelme Sorunu Yaşayanlar

Havasız Kalma Nedeniyle Saç Kaybı Yaşayan Kadınlar

Saç Boyası Gibi Kimyasallar Nedeniyle Saç Kaybı Yaşayan Kadınlar

Hormonal Dengesizlik Nedeniyle Saç Kaybı Yaşayanlar

Mavi Serum ile Sorunlu Bölgelerde İstediği Sonucu Elde Eden Kullanıcılar

Ayrıca mavi serum ile sorunlu bölgelerde istediği sonucu elde eden kullanıcılar devamında sarı serumu saç bakım ürünü olarak kullanabilirler. Bu sayede hem mavi serum ile canlanan bölgelerde hem de diğer tüm mevcut saçlarda, köklerin ihtiyaç duyacağı vitamin ve keratin takviyelerine devam edebilirler.

Saç serumundan en iyi sonucu elde etmek için günde 2 seans olacak şekilde her gün düzenli olarak uygulamak gerekir.

Uygulama yöntemi son derece basittir. Ürünü ilk kez kullanacaksanız, lütfen uygulama öncesi detaylı kullanma talimatlarını okuyunuz.

Bu gönderiyi paylaş